Po 7. odcinku "Rozdzielenia" można skreślić główną teorię o Gemmie – i to solidnie wszystko komplikuje
Jacek Werner
5 marca 2025, 10:29
Fani mieli mnóstwo teorii na temat Gemmy, ale większość brała się z jednego punktu wyjścia – 7. odcinek 2. sezonu "Rozdzielenia" potwierdził, że pomyliliśmy się już na starcie. Uwaga, spoilery.
Fani mieli mnóstwo teorii na temat Gemmy, ale większość brała się z jednego punktu wyjścia – 7. odcinek 2. sezonu "Rozdzielenia" potwierdził, że pomyliliśmy się już na starcie. Uwaga, spoilery.
Od czasu gdy okazało się, że pani Casey (Dichen Lachman) to żona Marka (Adam Scott), fani zakładali, że bohaterka rzeczywiście zginęła w wypadku. Teoretyzowaliśmy, że Lumon sklonował Gemmę, że wyhodował jej podobiznę w korporacyjnym labie, że odzyskał jej ciało i wprawił "w ruch" pracą MDR. Rozwiązanie jest dużo prostsze – choć konsekwencje już niekoniecznie.
Rozdzielenie sezon 2 – Gemma nie zginęła w wypadku
Gemma przeżyła wypadek samochodowy – jeśli w istocie był w ogóle jakiś wypadek. Z 7. odcinka serialu "Rozdzielenie" dowiadujemy się, od kiedy Lumon obserwował małżonków – i że pani Casey to po prostu kolejna rozdzielona persona bohaterki, która funkcjonuje tylko na piętrze rozdzielenia.
Tymczasem w korporacyjnym podziemiu bohaterka raz jest sobą – tą samą Gemmą, która związała się z Markiem – a kiedy indziej przyjmuje tożsamość jednego z wielu "inniech", przyporządkowanych do każdego z sadystycznych eksperymentów.
O tym, na czym naprawdę polegają badania Lumonu i co firma chce osiągnąć, serial opowie nam pewnie w kolejnych tygodniach. Los Gemmy komplikuje natomiast inny istotny wątek serialu. Część z widzów założyła, że kolejne twisty z żoną Marka pokażą nam, że bohaterka zmarła w wypadku i istnieje tylko jako "innie", a historia głównego bohatera będzie bazowała na tropie przepracowywania straty – i być może otwarcia na nową relację, z Helly (Britt Lower). Tymczasem fakt, że "innie" Marka zbliża się do Helly, gdy jego "outie" próbuje uratować zniewoloną Gemmę, może doprowadzić do wielu dramatycznych dylematów – zwłaszcza w obliczu reintegracji głównego bohatera.
Jak to wszystko potoczy się dalej? Przekonamy się najwcześniej w 8. odcinku "Rozdzielenia". Kiedy premiera? Dowiecie się tego z naszej rozpiski: Rozdzielenie sezon 2 – kiedy kolejne odcinki.
Tymczasem po sieci chodzi sporo teorii na temat tego, jak projekty Lumonu mają się do pracy MDR. Do tej kwestii odniosła się i sama aktorka grająca Gemmę, która podała własną interpretację całej tej zagadki. A co wiemy o upiornym doktorze Mauerze, który zdaje się mieć prywatną obsesję na punkcie żony Marka. Wyjaśniamy, o co chodzi z lekarzem Gemmy.