"Squid Game" – zastanawialiście się, skąd ta duża zmiana w 2. sezonie? Twórca ma dla nas odpowiedź
Karol Urbański
11 stycznia 2025, 08:33
"Squid Game" (Fot. Netflix)
Choć istnieje dużo podobieństw między dwoma dotychczasowymi seriami "Squid Game", twórca serialu, Hwang Dong-hyuk, wprowadził kilka zmian dotyczących przebiegu gier w 2. sezonie. Zobaczcie jego komentarz.
Choć istnieje dużo podobieństw między dwoma dotychczasowymi seriami "Squid Game", twórca serialu, Hwang Dong-hyuk, wprowadził kilka zmian dotyczących przebiegu gier w 2. sezonie. Zobaczcie jego komentarz.
Skąd wzięły się te zmiany w przebiegu gier w 2. sezonie "Squid Game"? Twórca największego hitu w historii Netfliksa, Hwang Dong-hyuk, wyjaśnił, czemu w nowej serii gracze otrzymali możliwość głosowania po każdej z rozgrywek, a także dlaczego noszą symbole swoich decyzji.
Squid Game sezon 2 – skąd głosowanie po każdej grze?
W 2. sezonie "Squid Game" zmieniło się kilka rzeczy. Po każdym z wyzwań gracze muszą wziąć udział w głosowaniu o kontynuowaniu "zabawy", a ich wybory symbolicznie zostają z nimi w ramach emblematów przyczepionych do kostiumów. W zakulisowym materiale filmowym Netfliksa Hwang wyjaśnił, że zmiany podyktowane są chęcią zobrazowania postępującego podziału w społeczeństwie.
— [Te zmiany] wprowadzają korzyści, których nie było w 1. sezonie, zmuszając graczy do podjęcia decyzji, czy kontynuować czy przerwać [gry]. Potęguje to konflikt i konfrontację. Obecnie obserwujemy wzrost podziałów, konfliktów i nienawiści, nie tylko w koreańskim społeczeństwie, ale na całym świecie, w związku z religią, ideologią, pochodzeniem, płcią i rasą. W 2. sezonie chciałem to symbolicznie przedstawić, dzieląc grupę na O i X i podkreślając, jak oni dzielą, nienawidzą i konfrontują się ze sobą nawzajem. To właśnie starałem się przedstawić w tym sezonie.
Kontynuując swą wypowiedź, filmowiec zaznaczył, że jego celem było sprawienie, by widzowie pokusili się o refleksję na temat naszej rzeczywistości – czy ta naprawdę aż tak bardzo różni się od tej przedstawionej w serialu?
— Za pośrednictwem postaci w tej małej społeczności na arenie gry chciałem zadać pytanie, czy nasze społeczeństwo jest takie samo i czy żyjemy w ten sam sposób. Chciałem pokazać to tak, jakby to była historia kogoś innego. Mam nadzieję, że podczas oglądania zastanowicie się, czy nasz świat, a nawet my sami nie różnimy się tak bardzo od tego [w serialu]. Mam nadzieję, że elementy serialu dadzą wam szansę na zastanowienie się nad tymi kwestiami – podsumował Hwang.
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o kulisach serialu, koniecznie sprawdźcie, które gry z 2. sezonu "Squid Game" były najtrudniejsze dla gwiazd. W międzyczasie rzućcie okiem, czy ta postać na pewno zginęła w finale 2. sezonu, a także przeczytajcie nasz tekst o nowej serii: Squid Game sezon 2 – recenzja.