Jeśli nie 2. sezon "Szōguna", to może inna książka Jamesa Clavella? Jakie plany mają twórcy serialu?
Karol Urbański
24 kwietnia 2024, 10:02
"Szōgun" (Fot. FX)
"Szōgun" dobiegł końca, a część fanów nie chce opuszczać świata serialu wykreowanego przez Rachel Kondo i Justina Marksa. Co dalej mogą przygotować twórcy?
"Szōgun" dobiegł końca, a część fanów nie chce opuszczać świata serialu wykreowanego przez Rachel Kondo i Justina Marksa. Co dalej mogą przygotować twórcy?
Wiemy już z całą pewnością, że "Szōgun" – projekt od początku planowany jako miniserial – zakończy się na 1. sezonie. Jakie plany na przyszłość mają twórcy hitu, Rachel Kondo i Justin Marks, skoro nie 2. sezon? Filmowcy zdradzili, że jednym z potencjalnych pomysłów jest adaptacja innej cenionej książki Jamesa Clavella.
Szōgun – finał i co dalej? Jakie plany mają twórcy serialu?
Kondo i Marks udzielili wywiadu serwisowi Collider, gdzie zasugerowali, że "Szōgun" może wcale nie być końcem przygody z twórczością Clavella. Poczytny pisarz jest autorem kultowej sagi azjatyckiej, w skład której wchodzi jeszcze jeden tytuł, którym interesują się filmowcy w kontekście potencjalnej adaptacji. Co to takiego?
— Muszę powiedzieć, że naprawdę podoba nam się "Tai-Pan". To świetna książka. Sięgnąłem po nią, by sprawdzić, czy uda mu się trafić piorunem dwa razy. No i, o mój Boże, on jest tak świetnym pisarzem, że to jest świetne z zupełnie innych powodów. Więc jasne, może kiedyś zrobimy "Tai-Pana". W tym momencie to tylko półżart, ale kto wie? Nie dotarłem do końca. Ale prawdę mówiąc, jeśli chodzi o "Szōguna" i te historie, to nie chodzi o to, że nie chcielibyśmy, tylko o to, że gdybyśmy to zrobili [2. sezon], musiałoby to być lepsze niż książka, a nie wiem, czy taka historia istnieje – powiedział Marks.
"Tai-Pan" to druga – zarówno według chronologii w powieści, jak i kolejności pisania – książka Clavella z sagi azjatyckiej. Opowiada ona o powstaniu Hongkongu w 1841 roku po zakończeniu I wojny opiumowej poprzez pryzmat losów przedsiębiorcy Dirka Struana zwanego Tai-Panem.
Odnosząc się do świata "Szōguna", Kondo żartobliwie przyznała, że treść i bohaterowie serialu są wciąż bardzo bliskie filmowcom, którzy już na planie zaczęli tworzyć fantazje na temat spin-offów adaptacji bestsellera Clavella. Jednym z takich pomysłów jest choćby "Yabushige w Londynie" – projekt równie prawdopodobny, co 2. sezon "Szōguna".
— Myślę, że skłamałabym, gdybym powiedziała, że – kiedy wszyscy przebywaliśmy na planie w różnych momentach – nie snuliśmy własnych fantazji na temat tego, jak by to było opowiedzieć pewne historie z innej strony, prequele albo może jakieś rzeczy, które wydarzyły się później – dodała Kondo.
Jeśli macie już za sobą seans ostatniego odcinka serialu Kondo i Marksa, sprawdźcie nasz tekst: "Szōgun" – recenzja finału. W międzyczasie możecie też poczytać o kulisach hitu stacji FX. Sprawdźcie, co zmienili twórcy w 9. odcinku "Szōguna" względem książki Clavella i czy po zakończeniu emisji "Szōgun" doczeka się wersji reżyserskiej.