Gdzie kręcono serial "Fallout"? Oto najciekawsze miejscówki, które zagrały postnuklearne pustkowia
Karol Urbański
18 kwietnia 2024, 16:02
"Fallout" (Fot. Amazon Prime Video)
Od momentu premiery serialowego "Fallouta" zdecydowana większość widzów zachwyca się scenografią w adaptacji kultowego cyklu postapokaliptycznych gier wideo. Gdzie powstawały zdjęcia do ambitnej produkcji?
Od momentu premiery serialowego "Fallouta" zdecydowana większość widzów zachwyca się scenografią w adaptacji kultowego cyklu postapokaliptycznych gier wideo. Gdzie powstawały zdjęcia do ambitnej produkcji?
"Fallout" – zarówno gry, jak i serial – wyróżniają ciekawe postapokaliptyczne miejscówki, które "zdobią" krajobraz amerykańskich pustkowi po wojnie nuklearnej. Sprawdźcie, gdzie kręcono serial od platformy Amazon Prime Video.
Fallout – gdzie kręcono serial? Najciekawsze miejscówki
Choć znaczna część "Fallouta" została nakręcona na terenie Stanów Zjednoczonych, ekipa filmowa podróżowała w różne odległe i intrygujące miejsca na świecie. Jak czytamy na Screen Rancie, jednym z takich przykładów jest Kolmanskop – opuszczone miasto w Namibii, które zagrało w serialu kultową lokację Shady Sands i posłużyło za kilka innych scen plenerowych. Miejsce było niegdyś osiedlem górniczym, a obecnie służy za popularny cel wycieczek turystów.
Przenosząc się na terytorium USA, warto pochylić się nad pewnym wysypiskiem śmierci w New Jersey położonym w okolicy Pine Barrens (za serwisem Collider). To właśnie tam znajduje się ikoniczne "cmentarzysko samolotów i samochodów", które bardzo przekonująco zagrało w "Falloucie" miasteczko Filly. Jak możecie zobaczyć tutaj, miejsce jest gotowym planem filmowym, który pasuje do uniwersum "Fallouta" jak ulał.
Siedziba Bractwa Stali, w której poznajemy Maximusa (Aaron Moten) została z kolei nakręcona na terenie dawnej bazy amerykańskich sił powietrznych w Utah. Co ciekawe, jak czytamy w serwisie Atlas of Wonders, baza była centrum szkoleniowym podczas II wojny światowej dla grupy, która… zrzuciła bomby atomowe na Hiroszimę i Nagasaki. Zamknięty w 1969 roku kompleks jest dziś otwarty dla turystów. Ci mogą zwiedzić hangar, w którym znajdował się bombowiec Enola Gay.
Wśród innych ciekawych lokacji możemy znaleźć m.in. Szkieletowe Wybrzeże Namibii, nowojorski Fort Totten Park (miejsce pochówku Ghula), kompleks Brooklyn Army Terminal na Brooklynie (siedziba Enklawy) czy rozmaite pomniejsze lokacje w Los Angeles, New Jersey i Nowym Jorku.
Jeśli ciekawią was kulisy serialu, koniecznie sprawdźcie, czemu w serialu "Fallout" zabrakło Szpona śmierci – najstraszniejszego potwora z uniwersum gier? W międzyczasie możecie dowiedzieć się, czy aktorzy "Fallouta" grali w gry oraz przekonać się, co okazało się dla twórców największym wyzwaniem przy adaptacji "Fallouta"