O co tak naprawdę chodzi w spin-offie "The Boys"? Moce bohaterów "Pokolenia V" łączy jedna rzecz
Karol Urbański
7 listopada 2023, 11:13
"Pokolenie V" (Fot. Amazon Prime Video)
Główni bohaterowie "Pokolenia V" są studentami, których łączą nie tylko supermoce. Każdego z nich pojedynczo oraz wszystkich razem charakteryzuje jeszcze jeden element, który ma związek z ich mocami. Co to takiego?
Główni bohaterowie "Pokolenia V" są studentami, których łączą nie tylko supermoce. Każdego z nich pojedynczo oraz wszystkich razem charakteryzuje jeszcze jeden element, który ma związek z ich mocami. Co to takiego?
Po emisji wszystkich odcinków 1. sezonu serialu "Pokolenie V" jasnym stało się, o co tak naprawdę chodzi w serialu. Jeśli oglądaliście spin-off "The Boys" uważnie, mogliście zauważyć, że supermoce głównych bohaterów mają wspólny mianownik.
Pokolenie V – co łączy supermoce bohaterów serialu?
Na pierwszy rzut oka "Pokolenie V" to krwawy i głośny serial o młodych supkach, którzy imprezują, przeżywają miłości i rozstania czy uprawiają dziki seks. Trudno jednak ocenić książkę po okładce, gdyż jeśli przyjrzymy się tytułowi głębiej, dostrzeżemy, że to bynajmniej nie wszystko, co oferuje spin-off "The Boys".
Jak zauważa Screen Rant, jednym z tematów, na których skupia się 1. sezon "Pokolenia V", jest zdrowie psychiczne współczesnych młodych ludzi, a ściślej mówiąc przedstawicieli… pokolenia Z. W trakcie kilku pierwszych odcinków poznajemy supermoce poszczególnych postaci, które tak naprawdę stanowią alegorie ich stanów psychicznych, zaburzeń etc.
Supermoce Emmy (Lizze Broadway), która musi wymiotować, by zmniejszać się do rozmiaru mrówki, odzwierciedlają zaburzenia odżywiania, które wiążą się z malejącym poczuciem własnej wartości dziewczyny. Proces, w którym Marie tnie swe dłonie, by wydobyć z nich krew (Jaz Sinclair) to nic innego, jak zwrócenie uwagi problem samookaleczenia się.
Podczas gdy dwupłciowa supermoc Jordan/Jordana (London Thor, Derek Luh) służy jako metafora ich zmagań z tożsamością transpłciową, choroba psychiczna Sama (Asa Germann) to zobrazowanie schizofrenii, zaś samobójstwo Luke'a/Golden Boya (Patrick Schwarzenegger) należałoby czytać w kluczu nieporadzenia sobie ze środowiskową presją.
Na przykładzie relacji Cate (Maddie Phillips) z dziekan Shetty (Shelley Conn) obserwujemy nie tylko chroniczny lęk studentki przed odrzuceniem i samotnością, ale też podatność na manipulacje ze strony figury matki. Innym bohaterem, którego moc (a raczej niemoc) wiąże się z drugą osobą, jest Andre (Chance Perdomo), który młode lata spędza w cieniu ojca, słynnego superbohatera Polarity (Sean Patrick Thomas).
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat "Pokolenia V", koniecznie sprawdźcie, w jaki sposób wydarzenia z finału będą miały wpływ na 4. sezon "The Boys". Co więcej, scena po napisach z ostatniego odcinka może sugerować, że główna seria zbliża się do zakończenia.