Długo to trwało, ale wreszcie jest – Amazon Prime Video dostępny po polsku!
Mateusz Piesowicz
21 sierpnia 2018, 21:33
Fot. Amazon Prime Video
Serwis streamingowy Amazona jest dostępny w naszym kraju od dość dawna, ale brak polskiej wersji językowej skutecznie od niego odstraszał – w końcu uległo to zmianie.
Serwis streamingowy Amazona jest dostępny w naszym kraju od dość dawna, ale brak polskiej wersji językowej skutecznie od niego odstraszał – w końcu uległo to zmianie.
Amazon Prime Video otworzył się na Polskę (i resztę świata, bo po prostu zdjęto geoblokadę) po cichu w grudniu 2016 roku i od tego czasu stopniowo stawał się nam coraz bardziej przyjazny. Następowało to jednak wyjątkowo wolno (przez długi czas uwierało choćby to, że polskich napisów nie posiadały oryginalne produkcje Amazona), więc o spektakularnym starcie nie było mowy.
Na początku tego roku pojawiła się jednak informacja, że w najbliższych miesiącach sprawy ulegną przyspieszeniu i teraz mamy dowód, że rzeczywiście tak się dzieje – od dzisiaj interfejs Amazon Prime Video jest w całości spolszczony.
Oznacza to tyle, że po wejściu do serwisu przywita Was plansza w rodzimym języku informująca o cenie i zachęcająca do rozpoczęcia okresu próbnego. Mamy także możliwość zmiany języka (oprócz polskiego są także angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, niderlandzki i portugalski). Po przejściu dalej zobaczycie spolszczone kategorie i zdecydowaną większość (choć jeszcze są wyjątki) opisów filmów i seriali. To sam tyczy się aplikacji na smart TV i urządzenia mobilne.
Ciągle jednak jest to tylko kolejny krok we właściwą stronę, a nie ostateczna wersja serwisu. O tym świadczy fakt, że płacić za Amazona nadal możemy tylko w euro i póki co nie ma informacji, kiedy waluta zmieni się na złotówki. Za pierwsze pół roku korzystania z serwisu zapłacimy 2,99 euro miesięcznie, potem cena wzrasta do 5,99 euro.
Wydaje się jednak, że i ta zmiana to tylko kwestia czasu, bo Amazon rośnie krok po kroku. Jak donosił serwis VoD News, kolejnym ma być bardziej intuicyjny dla użytkownika, odświeżony interfejs. Czekamy zatem na efekt końcowy, ciesząc się na razie ze starej wersji w języku polskim.